Nie znaleziono nabywcy dla polskiego producenta ciągników Ursus

Asociatyvi nuotr.

Šiemet ogłosił wezwanie do zakupu polskiego producenta ciągników i pojazdów użytkowych "Ursus", ale jak dotąd nie zgłosił się żaden nabywca.

>

Jeśli taki nabywca by się pojawił, stałby się właścicielem całej firmy: fabryki w Lublinie, gdzie montowane są ciągniki i autobusy elektryczne, innych mocy produkcyjnych, a także marki.

„Potwierdzam, że w odpowiedzi na zorganizowane zaproszenie do składania ofert na zakup spółki Ursus SA w upadłości, w terminie określonym w regulaminie składania ofert na zakup spółki“nie wpłynęła żadna oferta“, – syndyk masy upadłościowej spółki  "Ursus SA", Pan Paweł Głodek‘, poinformował o fiasku przetargu.

"Fabryka Ursus" została założona w 1893 roku w Warszawie. W 1930 roku, z powodu światowego kryzysu finansowego, upadła i została znacjonalizowana.

Fabryka nie została zniszczona podczas II wojny światowej, ale Sowieci zabrali ze sobą cały sprzęt i kosztowności.

Ursus rozwijał się z czasem, ale nigdy nie udało mu się spełnić europejskich norm środowiskowych. W segmencie ciągników Ursus próbował współpracować zarówno z południowokoreańskimi producentami, jak i czeskim „Zetorem“.

.

W 2021 r. podjęto decyzję o ogłoszeniu upadłości spółki „Ursus“. Oczekuje się, że drugie wezwanie znacznie obniży cenę „Ursusa“ z pierwotnego wezwania w wysokości 28,7 mln euro.

.

Wideo